Profesjonalne rozwiązania czystościowe

Skutecznie, niezawodnie i szybko – Buzil zawsze rozwiązuje problemy.

Od czyszczenia obiektów poprzez specyficzne dla branży zastosowania w przemyśle, hotelarstwie i gastronomii po usługi w ośrodkach opiekuńczo-pielęgnacyjnych: regularne mycie podłóg, urządzeń sanitarnych, powierzchni i urządzeń technicznych jest decydującym czynnikiem ekonomicznym i stanowi istotną część działalności gospodarczej, zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze. Tylko profesjonalne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska usługi utrzymania czystości umożliwiają zachowanie wartości i perfekcyjne funkcjonowanie obiektów. Ale jak wykonywać te codzienne zadania możliwie sprawnie, bezpiecznie i szybko? Odpowiedzią jest szeroki asortyment produktów czyszczących, pielęgnacyjnych, higienicznych i dezynfekujących firmy Buzil, które odpowiadają praktycznie wszystkim wymaganiom związanym z utrzymaniem czystości w budynkach.

Używany przez firmę Buzil system znakowania kolorami obszarów zastosowania zapewnia skuteczny i bezpieczny wybór odpowiednich produktów. Dzięki charakterystycznym kodom na etykietach pojemników i zamknięciach butelek oraz barwionym środkom czyszczącym pomyłka jest w zasadzie wykluczona. Dodatkowy barwny kod wskazuje określoną wydajność mycia: wszystkie produkty do codziennego użytku, czyszczenia intensywnego i gruntownego oraz do powłok są opatrzone dodatkowym kolorowym paskiem.

Począwszy od indywidualnych wstępnych konsultacji poprzez ukierunkowany wybór produktu i optymalizację procesów czyszczenia po infolinię – Buzil oferuje szeroki zakres usług, aby zagwarantować doskonałe rezultaty.

System kolorystyczny Buzil

 

 

Zakresy zastosowania przy czyszczeniu obiektów

Podłogi


Czyścimy od podstaw.

Niezależnie od tego, jaką posadzkę bierzemy pod uwagę: PCV, linoleum, kauczuk, kamień naturalny lub sztuczny albo ceramika, w każdym przypadku istotna jest optymalna pielęgnacja tak, aby powierzchnia pozostała przez wiele lat w najlepszej kondycji pod względem wizualnym i funkcjonalnym. Rozbudowany asortyment Buzil obejmuje w tym zakresie liczne produkty do czyszczenia i pielęgnacji. Zaliczają się do nich także produkty z separacją oleju zgodnie z ÖNORM, odpowiednie do przemysłu, do podłóg sportowych (DIN 18032/2) lub produkty przyjazne środowisku w przypadku wysokich wymogów ekologicznych. Buzil dostarcza rozwiązania do czyszczenia codziennego, jak i czyszczenia intensywnego i gruntownego, także w zakresach powłok, powłok pielęgnujących i specjalistycznych technik czyszczenia.

Nasza oferta to również liczne szkolenia i seminaria tematyczne, przykładowo poświęcone wykładzinom podłogowym i związanymi z nimi technikami i metodami czyszczenia. Nasze kompleksowe usługi serwisowe, od indywidualnej analizy obiektów, przez sporządzanie indywidualnych planów higieny, po właściwe dla danych obiektów systemy dozowania, przyczyniają się do perfekcyjnego efektu każdego czyszczenia podłóg.
 

Nawierzchnie


Rozwiązania na wysoki połysk.

Często są lakierowane, błyszczące lub matowe. Mogą być wykonane z ceramiki, szkła, skóry, metalu lub delikatnych tworzyw sztucznych, np. szkła akrylowego i pleksiglasu. Powierzchnie są równie różnorodne, jak codzienne życie. Każda z nich ma indywidualny charakter i jest narażona na specyficzne obciążenia. Tym ważniejszy jest odpowiedni wybór produktu w zakresie czyszczenia.

Od gotowych do użycia, wysoko skoncentrowanych lub certyfikowanych ekologicznie uniwersalnych środków czyszczących, przez środki czyszczące do szkła, zawierające alkohol i czyszczące na połysk po pielęgnację tworzyw sztucznych, mebli lub skóry oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego z tych zastosowań.

W zależności od stopnia zabrudzenia i zakresu zastosowania nasze koncentraty można stosować w różnych dozowaniach. Pozwala to zaoszczędzić koszty i chronić środowisko.

Zarówno w profesjonalnym czyszczeniu budynków, czyszczeniu bieżącym lub intensywnym, obiektowym lub przemysłowym czyszczeniu maszynowym – produkty Buzil przekonują dając perfekcyjny efekt. Niezawodnie, delikatnie dla materiałów, szybko i bez smug.
 

Sanitariaty


Doczyścimy wszystko.

Pozostałości kamienia i mydła, smary, oleje, kamień urynowy oraz inne typowe zanieczyszczenia. Pomieszczenia sanitarne, toalety, łazienki, przebieralnie, prysznice, pralnie, sauny i baseny stawiają szczególne wymagania. Oprócz kwasoodpornych materiałów, jak płytki z kamionki, ceramika, granit itp. stosuje się tu także liczne materiały wrażliwe na kwasy, jak marmur, lastryko, materiały szczelinowe lub kolorowe części z tworzyw sztucznych.

Wymaga to optymalnego dopasowania stosowanych środków i technik do danego urządzenia, zabrudzenia i twardości wody. Jest to wymagające zadanie, które można w każdej chwili wykonać dzięki rozbudowanemu asortymentowi środków myjących do codziennego i gruntownego mycia, przeznaczonych do całego obszaru sanitarnego i mokrego.

Dezynfekcja


Wszystko pod kontrolą.

Od rutynowej dezynfekcji nawierzchni aż po postępowanie zalecane przez służby sanitarne w przypadkach epidemii – Buzil daje Państwu pewność w oparciu o ponad 100letnie doświadczenie w zakresie opracowania receptur, produkcji oraz dystrybucji środków czyszczących przeznaczonych do profesjonalnych usług na obszarach budynków wielopowierzchniowych i w przemyśle.

Zaświadczenia z niezależnych instytucji, a także wpisy na uznane niemieckie listy takie jak VAH*, IHO* lub RKI* oraz międzynarodowe ekspertyzy potwierdzają wysoką jakość i skuteczność produktów dezynfekcyjnych edycji Budenat®.

Ponadto oferujemy Państwu kompetentne doradztwo oraz szeroki zakres szkoleń i seminariów. Buzil wspiera Państwa w tworzeniu indywidualnych, zgodnych z obowiązującym prawem planów w zakresie higieny i dezynfekcji. Zapraszamy również do korzystania z ca- łodobowej infolinii oraz obszernego serwisu online.

*Wyjaœnienia skrótów IfSG: Infektionsschutzgesetz (Ustawa o zapobieganiu zakażeń) Niemiecki odpowiednik polskiej USTAWY o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zawierający m. i. obowiązek stosowania w przypadku wybuchu epidemii wyłącznie środków i metod ujętych na liście RKI.

IHO: Industrieverband Hygiene und Oberflächenschutz (Związek przemysłowy „Higiena i Ochrona Nawierzchni”) Niemiecki związek branżowy producentów środków czyszczących i dezynfekujących wydający m. i. listę przetestowanych według norm EN środków przeciwwirusowych oraz produktów przeznaczonych do zastosowania w przemyśle spożywczym.

RKI: Robert-Koch-Institut (Instytut im. Roberta Kocha) Państwowy urząd ds. zdrowia w Niemczech. Wydaje m. i. listę przetestowanych środków i metod, których należy obowiązkowo używać w przypadku wybuchu epidemii wywołanych przez bakterie (obszar działania A), wirusy (ob. dz. B), spory wąglika (ob. dz. C) i spory tężca lub zgorzeli gazowej (ob. dz. D).

VAH: Verband für angewandte Hygiene (Stowarzyszenie Higieny Stosowanej) Niepaństwowa niemiecka organizacja zajmująca się różnymi aspektami zarządzania higieną. Wydawana przez nią lista przetestowanych środków dezynfekujących stanowi nieoficjalny krajowy standard decydujący m. i. o wyborze środków dla rutynowej dezynfekcji w miejscach publicznych.

Przemysł spożywczy


Wrażliwe otoczenie bezpieczne rozwiązania. 

Wymagające zadania w zakresie profesjonalnego czyszczenia stawiane są przede wszystkim wobec obiektów gastronomicznych. Żywność jest tu nie tylko przetwarzana, ale też magazynowana. Mycie między procesami, codzienne czyszczenie końcowe, czyszczenie gruntowne lub dezynfekcja: bez specjalnych produktów do czyszczenia trudno spełnić wysokie standardy higieny obowiązujące w tym sektorze.

Innymi przeszkodami na drodze do optymalnego wyniku czyszczenia są: wysoka temperatura, wysoka wilgotność i uporczywe zabrudzenia, jak olej i smar, przywarte resztki jedzenia, przyschnięte resztki białka lub ślady po grillowaniu, pieczeniu i smażeniu. Stosowane środki muszą być odpowiednie do tworzyw sztucznych, szkła, powłok bezpieczeństwa, chromu lub stali szlachetnej.

Także dla takich „gorących tematów” Buzil ma stale odpowiednie rozwiązanie do czyszczenia według standardów HACCP: od środków myjących do codziennego użytku lub środków do mycia intensywnego do podłóg i powierzchni przez środki do mycia naczyń, mleczko do szorowania, odkamieniacz po środki do czyszczenia pieców, gotowe do użycia, wysoko skoncentrowane lub certyfikowane ekologicznie. Oczywiście zapewniamy też wsparcie przy tworzeniu zgodnych z normami planów czyszczenia i dezynfekcji.

Środki pralnicze


Jeszcze większa efektywność i zakres usług przy czyszczeniu tekstyliów.

Buz® Laundry to perfekcyjna seria produktów do profesjonalnego prania mopów, ściereczek, bielizny pościelowej i obrusów, odzieży roboczej oraz ręczników. Cała seria produktów Buz® Laundry ma strukturę modułową. Dzięki temu można dostosować efektywność czyszczenia do określonych potrzeb. Dzięki płynnej formie produkty umożliwiają dokładne dozowanie i mają sprawdzone działanie także w niskich temperaturach.

W ten sposób środki do mycia przynoszą błyskawiczne i sprawdzone korzyści: Z Buz® Laundry Compact i Buz® Laundry Enz 3 poprzez zoptymalizowane dozowanie zużywa się 20% mniej środka myj"ą"cego. Wynik czyszczenia jest jednak równie przekonujący, jak wcześniej – wiemy to dzięki nowym technikom pomiarowym do dokładnego oznaczania efektywności czyszczenia.

Do indywidualnych, przystosowanych rozwiązań w zakresie dozowania bez ukrytych kosztów oferujemy pakiet usług Laundry z planowaniem, instalacją i wsparciem technicznym. W praktyce oznacza to następujący serwis: po oględzinach obiektu przez opiekuna klienta przygotujemy indywidualną ofertę, optymalnie przystosowaną do potrzeb klienta. Montaż, instalacja i zoptymalizowane pod względem efektywności ustawienia instalacji realizowane są przez wykwalifikowanego technika, który wykonuje także mycie wstępne. Ofertę usługową Buzil uzupełniają różnorodne świadczenia w ramach wsparcia technicznego, jak regularny serwis utrzymania, infolinia serwisowa i błyskawiczny serwis w przypadku wystąpienia problemu.

Rozwiązania specjalistyczne


Specjalistyczne zlecenie? Nie ma sprawy!

Asortyment Buzil obejmuje ponad 130 produktów. Każdy z nich łączy ugruntowaną, fachową wiedzę z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu nasi klienci są odpowiednio przygotowani do każdego działania.

To, że Buzil uchodzi w branży za sprawdzonego partnera i uznanego dostawcę rozwiązań, zawdzięczamy oczywiście także naszym specjalistycznym środkom czyszczącym. Problematyczne powierzchnie? Delikatny materiał? Specjalne wymagania to nasz chleb powszedni. Dlatego „arsenał” specjalnych środków do czyszczenia Buzil obejmuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które opracowano z przeznaczeniem do specjalistycznych zastosowań „od środków do czyszczenia płytek z kamionki i dywanów, przez środki neutralizujące zapachy, spraye zapachowe, impregnaty do kamieni, antyspieniacze do maszyn, środki rozpuszczające plamy i środki do czyszczenia rur i czyszczenia przemysłowego, a także specjalistyczne płyny do mycia rąk.

Mają Państwo dla nas interesujące zadanie? Jesteśmy gotowi i oferujemy także odpowiednie doradztwo!