Filmów prezentujących zastosowanie

Jednoetapowe mycie na mokro

Jednostopniowe mycie na mokro jest odpowiednie dla podłóg nietekstylnych o niskim stopniu zabrudzenia. Ta metoda jest bardziej ekonomiczna od klasycznego dwustopniowego mycia na mokro.
 

Przejdź do filmu instruktażowego

Dwuetapowe mycie na mokro

Dwustopniowe mycie na mokro to klasyczna metoda mycia na mokro, która stosowana jest najczęściej przy użyciu wózków do mycia z dwoma wiaderkami i prasy. W porównaniu z myciem jednostopniowym metodą dwustopniową osiąga się lepsze rezultaty podczas mycia i krótsze czasy schnięcia.

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie gruntowne podłóg

Podczas mycia gruntownego wykładzina podłogowa zostaje pozbawiona zużytych powłok pielęgnujących oraz wszelkich luźnych i lepkich zabrudzeń. Mycie gruntowne jest wielostopniowym procesem przeprowadzanym w większych odstępach czasu. 

Przejdź do filmu instruktażowego

Zabezpieczanie podłóg

W przypadku mocno eksploatowanych, gładkich wykładzin podłogowych zaleca się pokrycie dyspersją polimerową. Dzięki temu tworzona jest powłoka pielęgnująca chroniąca jednocześnie podłogę. W zależności od wymagań stosowane są różne środki powlekające, które można zaaplikować na możliwych do powleczenia i wodoodpornych wykładzinach podłogowych, jak np. linoleum, PCW i parkiet z warstwą ochronną.

Przejdź do filmu instruktażowego

Praca z maszyną jednotarczową

Za pomocą maszyny jednotarczowej można wykonać szorowanie na mokro, polerowanie i szlifowanie.  Maszyna jednotarczowa stosowana jest podczas mycia gruntownego w celu równomiernego rozprowadzenia roztworu myjącego i usunięcia poprzez szorowanie lepkich zabrudzeń bądź częściowo rozpuszczonych zużytych warstw ochronnych.

Przejdź do filmu instruktażowego

Praca z odkurzaczem wodnym

Odkurzacz do usuwania wody oraz brudu z podłóg nietekstylnych. 

Przejdź do filmu instruktażowego

Wycieranie wiążące pył

Funkcja wycierania wiążącego pył jest stosowana w celu efektywnego usuwania luźno przylegającego brudu. 

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie bieżące sanitariatów

Bieżące czyszczenie pomieszczeń sanitarnych stanowi szczególne wyzwanie z punktu widzenia higieny. Sanitariaty muszą być czyszczone szczególnie ostrożnie.

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie nawierzchni w obiektach przemysłowych

Często wysoki poziom zabrudzeń i różnorodność materiałów stanowią szczególne wyzwanie podczas czyszczenia w warunkach przemysłowych i warsztatowych. Film instruktażowy firmy Buzil objaśnia proces czyszczenia sprzętu produkcyjnego krok po kroku i zawiera cenne wskazówki dotyczące stosowania roztworów czyszczących.

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie w obiektach przemysłowych

W dużych powierzchniach w warsztatach i zakładach przemysłowych często można spotkać szczególnie uporczywe i nietypowe rodzaje zabrudzeń. Niniejszy film instrukatażowy przedstawia najlepszy sposób usuwania brudu, takiego jak klej, grafit, żywica, pozostałości gumy, ślady po zarysowaniach i ślady wózka widłowego z przestrzeni przemysłowych za pomocą szorowarki.

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie gruntowne gresu

Gruntowne czyszczenie gresu  usuwa uporczywe zabrudzenia. Kwaśne środki czyszczące do mycia gruntownego  są odpowiednie do usuwania osadów mineralnych. Alkaliczne środki czyszczące natomiast, skutecznie usuwają zabrudzenia organiczne.

Przejdź do filmu instruktażowego

Mycie bieżące gresu

Płytki gresowe bez powłoki ceramicznej mają mikroporowatą powierzchnię, która wymaga specjalnego czyszczenia. Drobne cząsteczki brudu i osadz wapienne łatwo przenikają przez mikroporowatą powierzchnię powodując szarzenie płytki. Aby temu zapobiec, należy pamiętać o kilku rzeczach podczas bieżacego czyszczenia.

Przejdź do filmu instruktażowego